INFORMACE O KLUBU

Letecko-modelářský klub ve Strážnici p.s.sdružuje modeláře se zájmem o funkční a plastikové modely ze Strážnice a okolí. Byl založen v roce 1962. Nyní má 18 členů, kteří se aktivně zúčastňují modelářských akci – soutěží, propagačních akcí a akcí pro děti a mládež. Konkrétně ve Strážnici pořádají členové LMK každý rok dvě až tři soutěže celostátního charakteru, které jsou zapsány v kalendáři Svazu modelářů ČR. Těchto soutěží se zúčastňují soutěžící až např. z Ostravy, Frenštátu pod Radhoštěm, Prahy, Jihlavy a taky soutěžící ze Slovenské republiky. Náš klub taky zabezpečuje každý rok doprovodný program na „Drakiádě“ pořádané Domem dětí a mládeže ve Strážnici. Dále členové klubu taktéž pracují s mládeží a to jak individuálně, tak i jako vedoucí kroužků, např. na Základní škole v Lipově a na Domě dětí a mládeže ve Strážnici.

Většina členů klubu se zaměřuje na létání s radiem řízenými modely letadel, od větroňů, elektrovětroňů, akrobatických modelů až po modely vrtulníků. K této činnosti využíváme nejčastěji letiště pro ULL ve Strážnici. Někteří členové staví plastikové modely, které jsou věrnou maketou skutečných letadel. Více informací o činnosti klubu najdete např. v sekcích „Historie“, „Aktivity“, „Fotogalerie“ atd.
LMK Strážnice je zaregistrován pod registračním číslem 190 v rámci Klubu leteckých modelářů České republiky u Svazu modelářů České republiky z.s., který je členem mezinárodní organizace CIAM FAI.
Rádi mezi sebou uvítáme nové zájemce o modelářskou činnost. Případné dotazy Vám zodpovíme na e-mailu – info@lmkstr.cz nebo osobně.